23 NİSAN İLKOKULLAR FUTBOL ŞENLİĞİ KAPANIŞ TÖRENİ YAPILDI

Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü, Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Giresunspor’un işbirliği ile gerçekleştirilen 23 Nisan İlkokullar arası futbol şenliği ve Futbol yetenek taraması ve yönlendirme organizasyonu yapılan final müsabakaları ile tamamlandı.
15 Temmuz Spor Kompleksinde 12 Mart 2019 tarihinde Spor Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Özgür KARAKAYA’nın koordinesinde başlatılan organizasyon, Giresun Merkez İlçede bulunan 12 İlkokulun katılımı ile 29 günde 1224 öğrenci ile 230 futbol müsabaka oynatıldı.
Yarışma, önce İlkokulların 2, 3 ve 4 sınıflarının yer aldığı sınıflar arası futbol müsabakaları, devamında İlkokulların 2, 3 ve 4. Sınıflarının yer aldığı okul karma müsabakaları yapıldı.
23 Nisan 2019 tarihinde ise 2, 3 ve 4 sınıflarda ilk ikiye giren okul karmalarının final müsabakaları oynatılarak organizasyon tamamlandı.
Oynatılan müsabakalar sonunda ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül törenine Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Halil DEMİREL, Giresun ASKF Genel Başkanı Sinan IŞIK, ASKF Başkan Yardımcısı Ömer KARAMAN, Futbol İl Temsilcisi Yardımcısı Mustafa KASAP, Okulların İdareci ve öğretmenleri, spor kulübü yöneticileri ve antrenör, öğrenci velileri katıldı.
Ödül töreninde; organizasyonda görev alan hakemler ve organizasyonda görev yapan gönüllü paydaşlara plaket takdim edilmiş devamında dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verilerek yine kategorilerinde gol kralı olan sporculara plaket takdim edilmiştir.
BAŞARILI OLAN OKULLAR:
2.Sınıflarda şampiyon 19 Eylül İlkokulu, 2. Gedikkaya İlkokulu, 3. Yeşilgiresun İlkokulu
3.sınıflarda şampiyon Namık Kemal İlkokulu, 2. Gedikkaya İlkokulu, 3. Gazipaşa İlkokulu
4.sınıflarda şampiyon Abacıbükü İlkokulu, 2. Çotanak İlkokulu, 3. Gedikkaya İlkokulu
GOL KRALI OLAN FUTBOLCULAR:
2. Sınıflar gol kralı: Mustafa LASHKARİ- 23 Nisan İlkokulu
3. Sınıflar gol kralı: Emrullah AYMAK- Gedikkaya İlkokulu
4. Sınıflar gol kralı: Arda Efe BIÇAKÇI- Abacıbükü İlkokulu