AMATÖR LİGLERLE İLGİLİ KARARLAR AÇIKLANDI

Türkiye Futbol Federasyonu, futbol sezon takviminin daralması da dikkate alınarak 2020-2021 sezonunda yerel amatör futbol liglerinin oynatılmamasına,

İlgili Kurum ve Kuruluşların onay vermesi halinde sadece Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının oynatılmasına,

Covit 19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak aynı il veya birbirine yakın il takımlarının aynı grupta yer alması esasına dayalı belirlenecek gruplandırma sistemi ile grup müsabakaları ve bölge birinciliği müsabakaları yaklaşık 15 haftalık sürede tamamlanacaktır.

2020-2021 sezonu bölgesel Amatör Lig 52 gruptan oluşacak olup, gruplarda yer alacak takım sayılarına göre iki veya üç devreli lig usulü olarak karşılaşmalar oynanacaktır. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönmüş olacaktır.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım 9 ayrı tarafsız grup merkezinde müsabakalarını oynayacak ve 9 bölgenin birincileri TFF 3.lige çıkma hakkı kazanacaktır.

Müsabakalar 17-18 Nisan 2021 tarihinde başlatılacak, Grupların oluşumu ve 2020-2021 sezonu ayrıntılı BAL statüsü önümüzdeki günlerde açıklanacak olup, grupların açıklanması sonrası grup kuraları ve fikstür çekimi yapılacaktır.