AMATÖR SPOR HAFTASI KAPANIŞ TÖRENİ YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Giresun’da 11 Ekim Pazartesi günü saat 16.00’da Çotanak Spor Kompleksinde bir program düzenlendi.

Programa; Vali Enver Ünlü, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven, Giresun İl Jandarma Komutanı Albay Muhammet Sevinç, Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, ASKF Başkanı Sinan Işık, amatör spor kulüpleri yöneticileri, Sanayispor Kadın Futbol Takımı, Giresunspor Hentbol Takımı ile davetliler katıldı.

Vali Enver Ünlü, programın açılışında gençlere hitap ederek, gençlerin spor alt yapısına, özellikle amatör sporlara ilgi göstermesi gerektiği vurgu yaptı. Gençlerin geleceğimiz olduğuna dikkat çeken Vali Ünlü, geleceğimize sahip çıkmamız gerektiğinin önem arz ettiğini belirtti.

Açılış konuşmasının ardından  “Amatör Spor haftası, Sporun Enleri”  ödül töreninde katılan protokol tarafından plaket takdimleri yapıldı..

Programda, Giresun Valiliğinin amatör kulüplere destek amaçlı yaptığı malzeme yardımları, Vali Ünlü tarafından amatör spor kulüpleri  temsilcilerine  teslim edildi.

ASKF Başkanı Sinan Işık amatör kulüplere yaptığı yardım ve destekten dolayı Vali Ünlü’ye teşekkür plaket takdim etti.