AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI

Giresun İl Özel İdaresi Bütçesinden 54 amatör spor kulübümüze yaklaşık 185.000 TL bedel karşılığı satın alınan spor malzemelerinin dağıtım töreni Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Dr.Hakan Gülenç toplantı salonunda yapıldı.
Törene Giresun Valisi Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI, Milletvekili Sayın Kadir AYDIN, Belediye Başkan Yardımcısı Osman ÖDEN, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin TAŞKIN, İl Emniyet Müdürü Fahri AKTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan BULUT ile taban birliği temsilcileri, kulüp temsilcileri katıldı.
ASKF Başkanı M.Sinan IŞIK’ın açılış konuşmasında yapılan yardımın çok değerli olduğunu, önümüzdeki hafta başlayacak 2.Amatör Büyükler ligine 18 takımın katıldığıda göz önüne alınırsa çok büyük bir ihtiyacın karşılandığını, İlimizde amatör kulüplerimiz çok zor koşullarda faaliyet yürüttüğünü, sponsorluk sisteminin olmadığını, bu desteklerin dahada artmasının İlimizin bir spor kenti olma yolunda ilerlemesine katkı yapacağını belirterek bu malzemelerin temininde çok büyük katkıları olan başta Sayın Valimiz Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI olmak üzere İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis üyelerine, İl Özel İdare Genel Sekreterine ve emeği geçenlere amatör kulüplerimiz adına teşekkür etti. Konuşmasında yeni yapılan Giresun stadının bir milli maç ile açılışının yapılmasının talep ederek, diğer İllerde yapılan Milli müsabakalarının heyecanını Giresun’lununda yaşamasını arzu ettiğini belirtti.
Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Osman ÖDEN konuşmasında Giresun Belediyesi olarak her zaman amatörün yanında olduklarını, her konuda desteklerinin devam edeceğini söyleyerek, alınan bu spor malzemelerinin hayırlı olmasını diledi.
Milletvekili Sayın Kadir AYDIN konuşmasında amatör sporun karşılıksız gönülden yapılan bir iş olduğunu, Ülke gençliğinin daha sağlıklı bir nesil olarak yetişebilmesi amatör spora her türlü desteğin verilmesi gerektiğini belirmiştir.
Giresun Valisi Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI yaptığı konuşmasında; Bu spor malzemeleri gençlerimize, amatör spora gönül veren emek veren ve bu noktada ter döken bütün arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum diyerek, Tabi burada amatör spora gönül veren sizlere teşekkür etmek gerekir. Çünkü ne işin görünün tarafınızdasınız, ne reklam tarafınızdasınız, nede bu işten bir kazanç elde ediyorsunuz. Yani tam anlamıyla fedakarlık yapıp, emek sarf edip, alın teri dökük, daha iyi nesiller, daha iyi gençler, daha sağlıklı gençler, daha ahlaklı bir nesil yetişmesi için özveride bulunuyorsunuz. Onun için yaptığının bu iş ulvi bir iş. Ne kadar sizi taktir etsek, ne kadar alkışlasak azdır. Aslında toplumun yükünü taşıyorsunuz, aslında toplumun vicdanının sesi oluyorsunuz, çünkü hepimiz el uzatıyoruz bu gençlerimizin doğru yöne kanalize olması adına, ama inanın spor eğitimle beraber en önemli bu noktadaki uğraş alanlarından biri. Biz ne kadar evlatlarımızın üzerine titrersek, ne kadar onları amatör sporlarla iç içe yaşar hale getirirsek inanın önümüzdeki yıl ve yıllarımız çok parlak olacaktır. Bu nedenle tekrar sizlere teşekkür ediyorum. Ve dediğim gibi işin belki hiçbir tarafında yoksunuz ama sizin gönlünüz zengin, siz bizim yanımızda inanın çok kıymetli, çok değerli insanlarsınız hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.
Konuşmaların ardında günün anısına ASKF Başkanı Sinan IŞIK ve Milletvekili Kadir AYDIN, Sayın Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARINA plaket takdim etti.
Devamında amatör spor kulüplerine değişik branşlarda alınan spor malzemelerinin dağıtımı gerçekleştirilerek tören tamamlandı.