GİRESUN FUTBOL ÇALIŞTAYI TAMAMLANDI

Giresun Futbol çalıştayı ile Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Salonunda 16 Şubat 2019 Cumartesi günü yapıldı.
Çalıştaya, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Giresun Ünivesitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, TASKK Genel Başkan Vekili Adnan Ersan, TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar, Genel Başkan Yardımcısı Şener Aydın, Mali Sekreter Hatip Çopur, Giresun ASKF Başkanı M. Sinan Işık ile Yönetim Kurulu Üyeleri, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, Taban birlikleri temsilcileri ile sporcu, yönetici ve antrenörler katıldı.
Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Giresun Şubesi ve tarafından organize edilen Giresun Futbol Çalıştayı “Neden Futbol Çalıştayı” sunumu ile başladı. Ardından; ASKF, TÜFAD, İl Emniyet Müdürlüğü, Futbol İl Hakem Kurulu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ilimizde futbol konusuyla ilgili birer sunum gerçekleştirdi.
Çalıştayda sunumların ardından bir konuşma yapan Vali Harun Sarıfakıoğulları, geçliğe yatırımın geleceğe yatırım olduğunu kaydederek, “Bugün burada değerli kurum ve dernek temsilcilerimizin organize ettiği önemli bir olayın adımlarını atmış bulunuyoruz. Ülkemizde spor çok seviliyor. Özellikle futbol çok ön planda. Devletimiz, gençlerimiz için bütün imkanları seferber etmiş durumda. Giresun’a ciddi yatırımlar yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Futbol çalıştayının çözüm bildirgesini devlet büyüklerimize sunacağız. Bu noktada güzel şeyler elde edeceğimize inanıyorum” dedi.
Konuşmların ardından Giresun futboluna emeği geçen Mehmet GÜNGÖR, Aziz ERGUN ile eski Giresunspor’lu futbolcu Erol PAMUK’a ayrıca 2003 yılında Keşap Bel.spor ile deplasman müsabakasına giderken trafik kazasında yaralanan ve futbolu bırakmak zorunda kalan futbolcu Abdül Muttalip AYHAN’a vefa plaketi, Eynesil Belediyespor’da futbolcu aynı zamanda KTÜ’de Tıp Fakültesi öğrencisi olan Numan GÜVEN’e örnek futbolculuğu nedeniyle plaket verildi.Ayrıca Giresun Beldiye Başkanlığı tarafından Çalıştaya katılımlarından dolayı TASKK Genel Başkan Vekili Adnan Ersan, TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar, Mali Sekreter Hatip Çopur’a plaket takdim etti.
Sunumların ardından iki oturum şeklinde ASFK,TÜFAD ve Giresun Üniversitesi Moderatörlüğünde “Sorun Tespit Oturumları” yapıldı.
Giresun Futbol Çalıştayı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü moderatörlüğünde yapılan “Çözüm Önerileri Oturumu” ile sona erdi. Bu oturumda TASKK Genel Başkan Vekili Adnan ERSAN’da yer alarak çözüm önerileriyle çalıştaya katkı yaptı.Çalıştayın kapanışında ASKF Başkanı Sinan IŞIK TASKK Genel Başkan Vekili Adnan ERSAN’a teşekkür plaketi takdim etti.