Kalplerimiz 2024 için çarpıyor

Avrupa’nın en genç nüfuslu ülkesi Türkiye’nin UEFA EURO 2024 ev sahipliğine adaylığı sadece bu topraklarda yaşayan insanlar için değil, Avrupa için de büyük önem taşıyor.

Nüfusunun %28,7’si onyedi yaşın altında olan ülkemizde, Euro 2024’ün organize edilmesinin futbola olan ilgi ve sevgiyi ne denli artıracağını düşünmek bile heyecan verici. Sadece nüfusu değil stadyumları da oldukça genç olan Türkiye, sahada mücadele edecek takımlara en üst düzeyde konfor sunarken, ülkemize gelecek futbolseverlere de Türk misafirperverliğini ekleyerek unutulmaz anlar yaşatacak olmanın heyecanını yaşıyor.

UEFA EURO 2024, uluslararası futbola katkısının yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu’nun çocuk futbolundan en üst profesyonel seviyeye kadar futbolu geliştirme misyonunun da zirve noktası olacak. Türkiye’nin Avrupa Futbol Şampiyonası’nı bir festival ve en üst seviyede bir rekabet sahnesi olarak düzenlemedeki en güçlü referansı; 2005 Şampiyonlar Ligi, 2009 UEFA Kupası ve 2013 U20 Dünya Kupası finallerinde stadyumlarda yaşanan eşsiz deneyimlerdir. Bu deneyimi daha da zenginleştirilmiş haliyle tüm dünyaya bir kez daha yaşatmak istiyoruz.

Avrupa medeniyetinin ortak dili olan futbol için Türkiye’ye gelecek dostlarımız, ülkelerine dönerken bu kadim toprakların zengin tarihi, kültürü ve sosyal yaşamından anıları da beraberlerinde götürecekler. Organizasyon gücü, halkın futbola olan sevgisi, iki kıtayı birleştiren tarihsel dokusuyla futbolseverler için yeni bir ışık olan ülkemiz, tüm insanları Türkiye’deki futbol aşkına ortak olmaya davet ediyor.

Organizasyon için tüm halkının ve devletinin desteğini alan Türkiye, futbolun birleştirici ve barışçıl gücünün en yüksek düzeyde yaşanacağı bir futbol ülkesidir. Herkes emin olabilir ki futbol tutkumuz, insan kaynaklarımız, organizasyon gücümüz ve teknolojik stadyumlarımızla Avrupa Futbol Şampiyonası’nı başarılı bir şekilde düzenlemek için şimdiden hazırız.

Tüm dünyaya çağrımız; EURO 2024’ü birlikte paylaşalım…